galeria one of

 

TOMEK ALBIN - CENTROID

Centroid, praca prezentowana podczas pierwszej odsłony One Of, to część autorskiego projektu Tomka Albina, zrealizowanego we współpracy z Filipem Dąbrowskim. Zaprojektowane przez Filipa obiekty świecące własnym światłem, zostały zainstalowane i sfotografowane w plenerze. CENTROID to połączenie krajobrazu, instalacji, martwej natury oraz pięciu rodzajów światła. Założeniem było wywołanie wrażenia ich nierealności poprzez zaburzenie percepcji oglądającego. Co jest iluzją, a co rzeczywistością? W jaki sposób nierealne obiekty funkcjonują w organicznym krajobrazie?

Zdjęcie powstało w czasie warsztatu masterclass "Organika w przestrzeni. Superplenarne użycie wszechświatła", zorganizowanego przez Collegium Artis.

Tomek Albin jest absolwentem Wydziału Komunikacji Multimedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od lat pracuje jako fotograf reklamowy, reprezentuje go agencja Shootme. W swojej pracy łączy pasję do nieskazitelnych i perfekcyjnie zaplanowanych, nocnych zdjęć krajobrazowych z bardzo technicznymi i sterylnymi zdjęciami martwych natur. Wszystkie autorskie projekty realizuje wyłącznie techniką analogową pracując na średnio- i wielkoformatowym aparacie.

Wernisaż: 9 stycznia 2014 r.