galeria one of

 

TOMEK SIKORA - SPACE z cyklu Flow

Nowy Jork to najbardziej intrygujące miasto świata. Tutaj rzeczy niemożliwe stają się realne, a sukces znaczy więcej niż gdziekolwiek na Ziemi. Nowojorczycy kochają wolność, ich marzenia sięgają wyżej niż drapacze chmur. Nowy Jork żyje w umysłach ludzi, wykraczając poza fizyczne terytorium.

Zdjęcie pochodzi z końca XX wieku. Za każdym pobytem w tym mieście wjeżdżałem na punkt widokowy jednej z WTC, aby popatrzeć na dżunglę miejską. Myślałem wtedy, że NYC to miasto szalone, rozedrgane do granic wytrzymałości. Wystarczy chwila słabości, by wyssało z nas całą energię. A przecież jeszcze przed chwilą byliśmy na samym wierzchołku - Tomek Sikora.

Space z cyklu Flow prezentowane w One Of to praca otwierająca wystawę FLOW NYC, czyli poetycko-fotograficzny kolaż autorstwa Renaty Plagi i Tomka Sikory. Wystawa będzie prezentowana w Galerii Kuratorium (Sienna 43A, Warszawa) od 24 maja do 7 czerwca.

Tomasz Sikora - fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 55 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

Wernisaż 22 maja 2014 r.