galeria one of

 

PAWEŁ FABJAŃSKI - KOD/Y

Kod/y - projekt nie tyle fotograficzny, co interdyscyplinarny - to sprawdzian umiejętności kooperacyjnych pomiędzy fotografem Pawłem Fabjańskim a grafikiem i kuratorem Michaelem Okrajem.

Cykl fotograficzny Kod/y inspirowany był znakami ulicy: tatuażami, detalami modowymi, makijażem, logotypami marek. Tytułowy kod jest wzorem przeniesionym bezpośrednio na ciało, czasem widocznym dopiero na drugi rzut oka. To dzięki niemu nagość staje się niewidoczna, a sam człowiek i znak pojawiają się na pierwszym planie.

Praca Fabjańskiego pokazuje człowieka z odciskiem samego siebie, z pragnieniem wyróżnienia się przez oznakowanie czymś indywidualnym. Język na ciele nie zawsze jest czytelny. Jest zakodowany. A odbiorca musi być w stanie złamać go i odszyfrować.

PAWEŁ FABJAŃSKI - fotograf reklamowy oraz wykładowca na wydziale fotografii w PWSFTViT w Łodzi. Styl Fabjańskiego zdefiniować można jako połączenie fotografii reklamowej, fashion i artystycznej. Ma na swoim koncie nagrody w konkursie KTR oraz Srebrnego Lwa przyznawanego w Cannes na corocznym festiwalu reklamy. Jego zdjęcia prezentowane były w albumie "200 Best Ad Photographers Worldwide" wydawanym przez prestiżowe wydawnictwo Luerzer's Archive. W ostatnim czasie jego prace prezentowane były na wystawach w Paryżu, Cannes, Pradze, Derby oraz w Warszawie.

Wernisaż: 23 kwietnia 2014 r.