galeria one of

 


PRZEMEK DZIENIS - BEZ TYTUŁU, 2014

Przemek Dzienis to jeden z najciekawszych polskich fotografów młodego pokolenia. Jego prace trudno jest zaklasyfikować - plasują się pomiędzy fotografią kreacyjną, rzeźbą i dokumentacją performance'u. Głównym tematem poszukiwań Dzienisa są relacje pomiędzy człowiekiem a otaczającymi go obiektami i przestrzenią.

Nietrwałe, delikatne materiały, z którymi pracuje artysta, takie jak papier, nici czy balony, zyskują rzeźbiarską trwałość dzięki zapisowi na matrycy aparatu. Ryzykownie misterne kompozycje Dzienis dokumentuje redukując do minimum środki fotograficzne. Cechą charakterystyczną jego prac jest delikatne, rozproszone światło oraz wyabstrahowanie przedstawianych ludzi i przedmiotów przez fotografowanie ich jedynie w przestrzeni studia.

PRZEMEK DZIENIS (ur. 1984) jest absolwentem wydziału fotografii PWSFTviT w Łodzi. Jego fotografie pokazywane były na wystawach indywidualnych w Budapeszcie, Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Wraz z artystką Dorotą Buczkowską stworzył fotograficzne serie rejestrujące relację pomiędzy wykonanymi z nierzeźbiarskich materiałów obiektami i naturą. Przemek Dzienis mieszka i pracuje w Warszawie. Jest reprezentowany przez warszawską galerię Lookout.

Wernisaż: 27 marca 2014 r.